A képzés elemei
A képzés során elsajátítható a thai masszázs folyamata és művészete
A képzés első része elméleti oktatás mely során megismerkednek az alábbi témakörökkel:
- Thaiföld és a keleti kultúra, Wat Po- rövid áttekintés
- Masszázstörténete
- Nyomás-, nyomásfokozó technikák
- Kar, könyök, láb használata a masszázs során
- Javallatok, ellenjavallatok
Második része gyakorlati képzés:
- Energia pályák a lábon, karon történő masszázs és technikák
- Lábmasszírozás, kézmasszírozás
- Oldalfekvés, hason fekvés masszázsfogásai
- Kimozgatások, passzív jóga
- Felültetés, energia pályák a vállon és arcon
- Gyakorlati záróvizsga
- Értékelés, zárás
A képzés ismertetője
Speciális mozgatásokkal az energiacsatornákra hat, a fizikai testen keresztül az energiatestet harmonizálja. A masszázs koreográfiája komplex kezelést biztosít, mely átdolgozza a masszírozott személy energiapályáit, reflexzónáit. Oldja az energetikai blokkokat, ellazítja a testet és a lelket, csillapítja a fájdalmakat, méregtelenít, aktivizálja a vér és nyirokkeringést, valamint a szervezet öngyógyító mechanizmusait. Így betegségek megelőzésére is kiválóan alkalmas. A masszázs eszközt nem igényel, s eredménye azonnal tapasztalható.
A tanfolyam célja:
Olyan elméleti és gyakorlati ismeretanyag elsajátítása, mely segítségével a masszőr egy teljes testet átdolgozó 1,5-2 órás thai masszázst képes adni.
A tanfolyam felépítése:
Rövid elméleti bevezető után (energetikai alapismeretek, kultúrtörténet, lelki aspektusok), a gyakorlati órák következnek, melynek során elsajátíthatják a tradicionális thai masszázs 4 pozícióban (elülső, oldalsó, hátsó és ülő) történő masszírozásának koreográfiáját.
A masszázsról bővebben
Az egész testen alkalmazott eljárásnak sajátos koreográfiája van: a másfél-két órás masszázs során minden testrészen végigmegyünk, a lábujjaktól a fejtetőig. Nyújtó gyakorlatokat is tartalmaz, bár nem az izmokra hat.
Nemcsak tenyérrel és ujjhegyekkel, de térddel, talppal és könyökkel is masszírozunk. Az energiablokkok felszabadításával helyreáll a test harmóniája, aktivizálódik öngyógyító ereje, erősödik az immunrendszer, megszabadulunk a feszültségektől, könnyűnek, felszabadultnak érzed magad.
A nyugati masszázsokkal ellentétben a thai masszázs nem az izmokat dolgozza meg, hanem elsősorban a test energiáit aktivizálja, ritmikus akupresszúrás nyomásokkal végig a test energiavonalai mentén. Ha az ember egészséges, az életenergia akadálytalanul áramlik, viszont ha elzáródik, az energiaáramlás zavara hosszabb távon különböző betegségeket okoz.
Az egész testen alkalmazott eljárásnak sajátos koreográfiája van, a másfél-két órás masszázs során minden testrészen végigmegyünk, a lábujjaktól a fej búbjáig.
Nyújtó gyakorlatokat is tartalmaz, bár nem az izmokra hat.
Nemcsak tenyérrel és ujjhegyekkel, de térdel, talppal és könyökkel is masszírozunk.
Az energiablokkok felszabadításával helyreáll a test harmóniája, aktivizálódik öngyógyító ereje, erősödik az immunrendszer, megszabadulunk a feszültségektől, könnyűnek, felszabadultnak érzzük magunkat.
A masszírozást a földön végezzük. Ennek az a filozófiai oka, hogy a masszőrnek és a paciensnek egy szinten kell lennie. De ez egyben megkönnyíti a masszírozást, mert így nem az erőnket, hanem a saját testsúlyát és technikai elemeket használunk.
A thai masszázs a test egészében futó tíz láthatatlan energiavonal elméletén alapszik.
Ezeknek a vonalaknak és pontoknak a masszírozásával képesek vagyunk kezelni jó néhány betegséget, és csökkenteni a fájdalmakat.
Több nyújtó gyakorlatot is végzünk a kliensen, melyeket úgyis hívhatunk, hogy alkalmazott hatha jóga, vagyis alkalmazott fizikai jóga. A nyújtó-feszítőfogásokkal valamennyi ízületet és izomcsoportot átdolgozunk, megszüntetjük az izületekben lévő energiablokkokat. A masszázs lényege, hogy a különböző testrészek gyúró, simogató, nyomkodó, kezelésével a szervezetben olyan ingereket váltunk ki, amelyek a betegségeket, fájdalmakat képesek megszüntetni, de legalábbis enyhíteni.
A vér és a nyirokkeringést serkentő masszázs eredménye a koncentráció és a teljesítőképesség javulása, a stressz-oldás, és az izomsejtek gyorsabb regenerációja.
Hatóterületei az izmok, az izületek, a kötőszövet, a vegetatív idegrendszer, a belső szervek, a vérkeringés, az energia vonalak és az energiapontok.
Relaxáló, nyugtató, pihentető, kikapcsoló, ellazító, feszültség- és fájdalomcsökkentő, egészségmegőrző.
A légző- és emésztőrendszerre rendkívül jó hatással van, fokozza a vér- és nyirokkeringést is, javítja a szervezet idegi működését.
A hintázó mozgás utánozza a koponyai ritmust, ami visszhangzik minden izületben és a gerincben.
Rendszeres alkalmazása jó közérzetet biztosít, emellett kiváló gyógyhatása van a szív- és érrendszeri, emésztőrendszeri és mozgásszervi megbetegedések megelőzésére és kezelésére.